darko
14 آذر 1401 - 16:36

شطرنج‌بازها در شرایط بسیار سختی رشد می‌کنند

رئیس فدراسیون شطرنج با بیان اینکه شطرنج‌بازها در شرایط بسیار سختی رشد می‌کنند، گفت: شطرنج اصفهان پتانسیل بالایی دارد و به نظرم تاکنون نسبت به رشد و توسعه این رشته در اصفهان کوتاهی کرده‌ایم و باید با نگاه ویژه‌تری به شطرنج اصفهان بپردازیم.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان، حسن تأمینی در حاشیه مجمع انتخاباتی هیئت شنای استان اصفهان، ضمن گرامیداشت ایام فاطمیه و شهادت حضرت زهرا(س) اظهار داشت: انتخابات هیئت در نهایت سلامت برگزار شد و رقابت جذابی بین کاندیداها شکل گرفت. 

وی خطاب به شجاعی، رئیس جدید هیئت شطرنج استان گفت: از شما می‌خواهم که از توانایی سایر کاندیداها برای توسعه شطرنج استان استفاده کنید.

رئیس فدراسیون شطرنج تصریح کرد: از کاندیدی که نتوانستند رای لازم را به دست بیاورند، خواهش می‌کنم که به عنوان مشاور فدراسیون در اصفهان فعالیت کنند تا شطرنج استان به سمت پیشرفت و توسعه برود. 

وی با اشاره به مشکلات مالی رشته شطرنج گفت: فدراسیون شطرنج توانایی محدودی دارد و متاسفانه در ایران برخلاف بسیاری از کشورها سرمایه‌گذاری زیادی در حوزه شطرنج انجام نمی‌‌شود و هیئت اصفهان، باید مشابه یک فدراسیون در استان عمل کند. 

تأمینی با بیان اینکه اصفهان شطرنج‌بازان بزرگی دارد، تصریح کرد: اصفهان با وجود شطرنج‌بازان بزرگی که دارد، باید از نظر زیرساختی شرایط بهتری داشته باشد و باید به آن سمت برود. 

رئیس فدراسیون شطرنج با بیان اینکه شطرنج‌بازها در شرایط بسیار سختی رشد می‌کنند، افزود:شطرنج اصفهان پتانسیل بالایی دارد و به نظرم تاکنون نسبت به رشد و توسعه این رشته در اصفهان کوتاهی کرده‌ایم و باید با نگاه ویژه‌تری به شطرنج اصفهان بپردازیم.

انتهای پیام/170/.

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 898410