darko
25 بهمن 1401 - 15:12

اعزام ۲۵۰۰ دانشجوی استان سمنان به اردوی راهیان نور

مسؤول سازمان اردویی، گردشگری و راهیان نور سپاه استان سمنان گفت: در اسفندماه سال جاری، ۲ هزار و ۵۰۰ دانشجو از این استان به مناطق عملیاتی جنوب کشور در قالب کاروان‌های راهیان نور اعزام می‌شوند.

به گزارش خبرگزاری فارس از سمنان، حیدر عربی، مسؤول سازمان اردویی گردشگری و راهیان نور سپاه استان سمنان ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران با اشاره به آماده‌سازی اردوگاه‌های راهیان نور این استان در مناطق عملیاتی جنوب کشور برای میزبانی از زائران اعزامی به این مناطق اظهار کرد: 40 خادم الشهدا در اردوگاه‌های شهید شوکت‌پور و شهید شاطری استان سمنان در استان خوزستان اقدام به آماده‌سازی و فضاسازی این اردوگاه‌ها برای حضور هر چه‌بهتر کاروان‌های راهیان نور کرده‌اند.

وی با اشاره به آغاز اعزام 2 هزار دانش‌آموز دختر استان سمنان به مناطق عملیاتی هشت سال دفاع مقدس جنوب کشور بیان کرد: در حال حاضر اردوهای راهیان نور دانش‌آموزی استان سمنان در مناطق عملیاتی جنوب کشور آغاز شده است.

مسؤول سازمان اردویی گردشگری و راهیان نور سپاه استان سمنان ادامه داد: شب گذشته کاروان‌های دانش‌آموزی دختران از شهرستان‌های سمنان و مهدی‌شهر در این مناطق مستقر شدند و کاروان‌های راهیان نور شاهرود، بسطام و بیارجمند و آرادان، سرخه، میامی و دامغان نیز ظرف 2 روز آینده به این مناطق اعزام می‌شوند.

عربی عنوان کرد: اعزام کاروان‌های راهیان نور دانشجویی استان سمنان به استعداد 2 هزار و 500 نفر از 10 تا 23 اسفندماه به مناطق عملیاتی جنوب کشور انجام می‌شود.

وی اضافه کرد: با توجه به آغاز ماه مبارک رمضان از سوم فروردین‌ماه 1402 برنامه‌ریزی‌های لازم برای اعزام کاروان‌های راهیان نور مردمی نیز انجام شده است و بر این اساس اردوی راهیان نور مردمی از 25 اسفندماه در سه مرحله انجام می‌شود.

مسؤول سازمان اردویی گردشگری و راهیان نور سپاه استان سمنان افزود: اعزام کاروان‌های راهیان نور مردمی به مناطق عملیاتی با خودروهای شخصی انجام می‌شود و شرایط برای اعزام این کاروان‌ها به‌صورت اتوبوسی نیز فراهم است.

عربی در مورد اعزام خادم الشهدا از استان سمنان به مناطق عملیاتی نیز گفت: ثبت‌نام از داوطلبان در سایت کوله‌بار و با مراجعه به اردویی سپاه‌های هر یک از شهرستان‌های استان انجام می‌شود.

اسماعیل قاسم پور،  مسؤول اردوگاه شهید شوکت‌پور استان سمنان نیز در حاشیه برگزاری اردوی راهیان نور دانش‌آموزی گفت: نیروهای فرهنگی و پشتیبانی سازمان اردویی، گردشگری و راهیان نور سپاه استان سمنان قبل از اعزام کاروان‌های راهیان نور اقدام به فراهم‌سازی شرایط و فضاسازی‌های فرهنگی و پشتیبانی کرده‌اند و برنامه‌ریزی‌ها در این زمینه به‌صورت مدون و دقیق انجام شده است.

پایان پیام/2568/س/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1038267