darko
17 اسفند 1401 - 00:03

برپایی جشن هزار نفری نیمه‌شعبان در اردوگاه شهید بلباسی/ افزایش چشمگیر راهیان نور خانوادگی در مشهد شهدا

مسؤول اردوگاه شهید بلباسی در خرمشهر از برپایی جشن هزار نفری نیمه‌شعبان در محوطه اردوگاه شهید بلباسی خبر داد و گفت: این جشن همراه با نور افشانی و مولودی خوانی شب نیمه‌شعبان برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، عبدالله گرزین ضمن تبریک نیمه‌شعبان و میلاد منجی عالم بشریت حضرت مهدی (اروحناه فداه) با اشاره به آغاز راهیان نور محلات و دانشجویی و حضور پرشور مردم در یادمان‌های شهدا در مناطق عملیاتی، اظهار کرد: با توجه به ایجاد زیرساخت‌های مناسب شاهد حضور چشمگیر خانواده‌ها در یادمان‌های دفاع مقدس هستیم.

مسؤول اردوگاه شهید بلباسی در خرمشهر با بیان اینکه خیلی از خانواده در ایام تعطیلات نوروزی و اسفندماه سفر به  مشهد شهدا را انتخاب کردند، افزود: وجه تمایز راهیان نور سال گذشته و امسال حضور چشمگیر خانواده‌های علاقمند در یادمان‌های دفاع مقدس است.  

گرزین در ادامه از میزبانی نزدیک به ۴ هزار و ۵۰۰ زائر شهدا از ۹ اسفند تا به امروز خبر داد و گفت: پیش‌بینی می‌شود با توجه به ثبت‌نام‌ها تا آخر راهیان نور که ۲ فروردین ۱۴۰۲ و قبل از ماه رمضان است، میزبان نزدیک به ۱۵ هزار زائر مازندرانی باشیم.

مسؤول اردوگاه شهید بلباسی در خرمشهر با بیان اینکه حضور دهه نودی‌ها و دهه هشتادی‌ها در راهیان نور بسیار چشمگیر است، خاطرنشان کرد: این روز‌ها تنوع زائر در اردوگاه زیاد است  و از چهار نسل در این اردوگاه حاضر هستند.

گرزین در بخش دیگری از سخنان خود به برنامه‌های فرهنگی، هنری، رسانه ای، خدماتی و در این اردوگاه هم اشاره کرد و گفت: در حوزه بهداشت، تغذیه و ایاب وذهاب هم خدمات قابل توجی به زائران صورت گرفته است.

مسؤول اردوگاه شهید بلباسی در خرمشهر با اشاره به جشن میلاد حضرت علی‌اکبر (ع) و روز جوان اظهار کرد: ایام راهیان نور همزمان شده با اعیادشعبانیه برای همین در اردوگاه جشن‌های متنوعی برگزار شده و می شود.

گرزین از جشن هزار نفری نیمه شعبان در محوطه اردوگاه شهید بلباسی هم خبر داد و افزود: این جشن همراه با نور افشانی و مولودی خوانی شب نیمه‌شعبان برگزار می‌شود.

مسؤول اردوگاه شهید بلباسی در خرمشهر در ادامه با بیان اینکه با وجود همه هزینه‌های  دشمن در جنگ ترکیبی و رسانه‌ای و فرهنگی برعلیه مردم ایران به ویژه نوجوانان و جوانان به برکت شهدا و عنایت خدای متعال شاهد حضور چشمگیر نوجوان و جوان در یادمان‌های شهدا هستیم، گفت: هر ساله اردوی راهیان نور دانش‌آموزی در پاییز ماه برگزار می‌شود و اردو‌های راهیان نور محلات هم در اسفندماه، اما امسال شاهد نوجوانی هستیم که از طریق پایگاه‌های مقاومت به مناطق عملیاتی آمده و زائر شهدا شدند.

گرزین در بخش‌های پایانی سخنان خود با بیان اینکه انتظار داریم دستگاه‌های اجرایی همانطوری که در ایام تعطیلات به بحث گردشگری در مناطق سیاحتی توجه ویژه دارند وستاد‌های گردشگری ایجاد و  برنامه‌ریزی می‌کنند، به گردشگری یادمان‌های مناطق عملیاتی هم توجه ویژه داشته باشند، متذکر شد: در بسیاری از کشور‌های دنیا حتی کشور‌های متجاوز جنگ هم شاهد هستیم که برای  گردشگری جنگ  تبلیغات گسترده  انجام داده تا جذب گردشگر را فراهم کنند.

وی ادامه داد: حال که استان خوزستان به واسطه داشتن یادمان‌های عملیاتی و نیز ایثار رزمندگان در عملیات‌ها یی که در هیچ کجای دنیا نمونه ندارد و آثار و یادمان‌های دفاع مقدس در آن متنوع است مسؤولان به تقویت زیرساخت‌های توسعه گردشگری جنگ و رونق این فعالیت فرهنگی معنوی توجه داشته باشند و  می‌طلبد با همکاری مسؤولان زمینه حضور حداکثری زائران شهدا در این مناطق فراهم تا حماسه‌ها و دستاوردهای رزمندگان دوران دفاع مقدس برای مردم به ویژه نوجوانان و جوانان تبیین شود.

پایان پیام/۸۶۰۴۱/م

منبع: فارس
شناسه خبر: 1080304