darko
10 اسفند 1401 - 17:24

تعریف ۱۰۰۰ فرصت تحقیقاتی ویژه دانشجویان دوره دکتری

رئیس سازمان امور دانشجویان از فرصت های تحقیقاتی داخل کشور بعنوان ظرفیت سازی برای دانشجویان دوره دکتری نام برد و گفت: ما امسال ۱۰۰۰ فرصت تحقیقاتی تعریف کردیم.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سازمان امور دانشجویان، دکتر هاشم داداش پور معاون وزیر علوم و رئیس سازمان امور دانشجویان در بازدید از پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران و در نشست اعضای هیات رئیسه با بیان مطلب فوق اظهار داشت: کمتر کشوری در قاره آسیا می توان یافت که به اندازه ایران دارای زیرساختهای علمی و دانشکده های کشاورزی باشد.

وی با اشاره به کشور هلند که رتبه اول در اروپا و رتبه دوم در جهان در صادرات محصولات کشاورزی را داراست خاطرنشان ساخت: هلند به اندازه سه استان شمالی ما وسعت دارد و با آب و هوایی شبیه هم و البته بخاطر اینکه بخشی از زمینهای این کشور پایین تر از سطح دریا واقع شده با خشونت طبیعت هم مواجه است، اما تنها بدلیل برخورداری از فناوری های روز و ارتباط تنگا تنگ با دانشگاههای کشاورزی توانسته غذای بخشی از اروپا را تامین کند.

معاون وزیر علوم کشور ایران را کشوری چهارفصل برشمرد و خاطرنشان ساخت: اگر ایران نتواند در محصولات اصلی به خودکفایی برسد و در دنیا و کشورهای منطقه نقش بازیگری را در موضوع محصولات کشاورزی ایفا کند، نشانگر این است که حوزه کشاورزی و دانشگاه نتوانسته‌اند از ظرفیت‌های یکدیگر بهره مند شوند.

وی جذب دانشجویان بین الملل در حوزه کشاورزی را عامل پویایی و بالندگی دانشگاههای کشاورزی دانست و ابراز داشت: سه درصد از دانشجویان بین الملل در رشته کشاورزی جذب دانشگاهها شده اند که جا دارد در این حوزه سرمایه‌گذاری بیشتری صورت گیرد.

وی در پایان از فرصت های تحقیقاتی داخل کشور بعنوان ظرفیت سازی برای دانشجویان دوره دکتری نام برد و گفت: ما امسال ۱۰۰۰ فرصت تحقیقاتی تعریف کردیم تا دانشجویان مقطع دکتری بتوانند از ظرفیت‌های دانشگاههای هدف و اساتید و آزمایشگاه ها در بازه زمانی ۶ ماه استفاده کنند و مبلغ ۴۰ میلیون تومان هم مقرری و هزینه خوابگاه و استاد و ...برای هر فرد در نظر گرفته شده است.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1066688