darko
03 اسفند 1401 - 15:09

1200 دانشجوی چهارمحال و بختیاری به اردوی راهیان نور اعزام می‌شوند

فرمانده ناحیه بسیج دانشجویی چهارمحال و بختیاری گفت: یک‌هزار و ۲۰۰ دانشجو در قالب سفری چهار روزه به یادمان‌های شهید باقری، فتح‌المبین، فکه، کانال کمیل، هویزه، طلائیه، شلمچه و نهر خین و بیمارستان صحرایی امام حسین اعزام می‌شوند.

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرکرد، مرتضی کریمی ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت: از ۷ تا ۲۱ اسفندماه سال جاری ۷ گروه راهیان نور از دانشگاه‌های چهارمحال و بختیاری به مناطق جنوب غرب کشور اعزام می‌شوند.

فرمانده ناحیه بسیج دانشجویی چهارمحال و بختیاری خاطرنشان کرد: یک‌هزار و ۲۰۰ دانشجو در قالب سفری چهار روزه به یادمان‌های شهید باقری، فتح‌المبین، فکه، کانال کمیل، هویزه، طلائیه، شلمچه و نهر خین و بیمارستان صحرایی امام حسین(ع) اعزام می‌شوند.

وی بیان کرد: قبل از اعزام هر گروه ایمنی اتوبوس‌ها و محل اسکان توسط کمیته راهیان نور بررسی می‌شود و برای امنیت با وجود دو برابر شدن هزینه‌های سفر، مسیر حرکت از اصفهان، درود و خرم‌آباد است.

کریمی افزود: ۳۰ گروه جهادی شامل ۲۰۰ دانشجوی مجرب و علاقه‌مند نیز از ۲۰ اسفندماه تا ابتدای فروردین در مناطق کمتر برخوردار شهرستان‌های یازده‌گانه استان حضور پیدا می‌کنند و اقدامات پزشکی، دامپزشکی، آموزشی، عمرانی، فرهنگی، روانشناسی و مشاوره را به مردم ارائه می‌‎دهند.

وی تصریح کرد: یادواره ۷۶ شهید دانشجوی استان نیز با هدف گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دانشجوی دفاع مقدس، مدافع امنیت، مدافع سلامت و مدافع حرم در اردیبهشت‌ماه سال جاری برگزار می‌شود.

پایان پیام/ ۶۸۰۳۵

منبع: فارس
شناسه خبر: 1050685